2018.03.24 DZIEŃ AUTYZMU

Dnia 24.03.2018r., Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” oraz Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, zorganizowali Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem „Świdnica na niebiesko”. Celem tej akcji było rozszerzanie wiedzy społeczeństwa na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i integracja osób z autyzmem ze społecznością lokalną. Nauczyciele chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta i okolicy na osoby dotknięte autyzmem oraz przekazać im wiedzę na temat miejsca, w którym dzieci i młodzież mogą się uczyć, wychowywać i realizować…więcej

„Chcemy pokazać innym członkom społeczeństwa, że im więcej wiemy o autyzmie, im więcej czytamy i dowiadujemy się o tej chorobie, tym łatwiej jest nam zrozumieć zachowania i potrzeby dziecka oraz dostrzec jego wyjątkowe cechy i zdolności.”

Akcja informacyjna została zorganizowana poprzez przygotowanie banerów informacyjnych, ulotek, balonów, koszulek, poczęstunku. Wolontariusze rozdawali przygotowane specjalnie na ten cel upominki promujące naszą szkołę, tj. ołówki, długopisy, odblaski i układanki. W ramach kampanii uczestniczyliśmy w projekcjach filmów, które opowiadały o naszej placówce.

W tym roku po raz pierwszy gościliśmy psich terapeutów wraz z opiekunami, a całość poprowadziła wspaniała grupa animatorów „Pestka” z Dzierżoniowa.

Istotnym przedsięwzięciem było otwarcie Punktu Konsultacyjnego, w którym specjaliści udzielali wszelkich informacji na temat spektrum autyzmu, a także naszej szkoły.

Wzorem ubiegłego roku, Honorowy Patronat nad nasza imprezą objęła Pani Prezydent Miasta Świdnica Pani Beata Moskal-Słaniewska.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i wspólnie włączyli się w tę akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które pomogły nam w organizacji, wydarzenia, a byli to: Urząd Miasta Świdnica, Kamil Galicki wraz z Pracownikami (Galeria Świdnicka), P. Ania z Jupi Parku, Bazydło Aneta, Borowiec Magdalena, Durlej Ewelina, Gulewicz Aleksandra, Kot Monika, Wajdzik Aneta, Agencja Reklamowa „Atu” Wojciech Dołharz, sklep „Warzywka u Borowskich”, Klub Animacji Dziecięcej „Pestka”, wolontariuszki: Urszula Kacprzyk, Aleksandra Rudownik, Sonia Styczeń, Ola Otoka.

Zapraszamy za rok – Koordynatorzy:

Małgorzata Otoka

Aleksandra Kuc-Górka

Zapraszamy do galerii.

Skip to content