2018.04.25 Historia Polskiej Konstytucji

Historia polskich konstytucji to burzliwe dzieje – nadawane przez francuskiego cesarza i rosyjskiego cara, powstawały z naruszeniem prawa, a konstytucja PRL była poprawiana przez Stalina. Warto poznać je dokładniej, dlatego w tym roku, z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja, uczniowie gimnazjum i BSZ, pod kierunkiem p. S. Majki, p. I. Mireckiej i p. M. Szymańskiego, przygotowali krótki przegląd konstytucji na przełomie wieków…więcej

Spotkanie rozpoczął krótki film, z którego wszyscy dowiedzieli się co to jest konstytucja. Następnie uczniowie przypomnieli historię powstawania tego dokumentu począwszy od XII w., kiedy to w 1138 roku za czasów Władysława Łokietka pojawiły się namiastki konstytucji, do czasów obecnych oraz wydarzenia polityczne, które im towarzyszyły. Tłem do opisywanych podczas apelu wydarzeń była prezentacja multimedialna, w której przedstawione zostały postacie i wydarzenia, o których opowiadali uczniowie.

Na program uroczystości złożyły się też pieśni o tematyce patriotycznej, które wykonała uczennica kl. II Gim Maja H., a także występ uczniów kl. I-III SP pod kierunkiem p. A. Bazydło I p.M.Borowiec, którzy wykonali menueta.

Spotkanie stanowiło dla uczniów kolejną lekcją patriotyzmu i szacunku wobec dokonań polskich patriotów i naszego państwa. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

Po zakończeniu uroczystości głos zabrała dyrektor Beata Fijołek, która w krótkim przemówieniu podziękowała uczniom i opiekunom za przygotowanie apelu. Było to ważne i wyjątkowe dla naszej szkoły wydarzenie.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content