2018.10.22 Wernisaż „ Jesienne impresje”

22 października 2018 roku, w naszej szkole odbył się wyjątkowy wernisaż, zatytułowany „Jesienne impresje”. Jego autorami byli uczniowie klasy trzeciej ZSZ . Głównym celem wystawy było pokazanie, że fotografia to nie tylko dokument, ale także wrażliwość, kreatywność, poczucie estetyki i piękna. Każdy z uczniów-twórców inaczej patrzy, odmiennie odczuwa złotą polską jesień i dlatego jest ona tak zróżnicowana pod względem tematycznym. Wernisaż miał za zadanie rozwinąć umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia oraz propagowania fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu…więcej

Uczniowie przygotowali wystawę z własnoręcznie wykonanych zdjęć motyli. Nosiła ona piękny, poetycki tytuł „Jesienny spektakl motyli”. Część wernisażu stanowiła również wystawa przetworów przygotowanych przez p. L. Magier i uczniów szkoły branżowej, jak też wystawa okazów warzyw i owoców z własnych upraw ekologicznych od p. A. Brzegowej i p. M. Figurnej, z których po wystawie kucharze przygotowali przepyszne zupy: dyniową, jarzynową i barszcz czerwony.Wernisaż był też okazją do zaprezentowania prac plastycznych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, który przebiegał pod hasłem „Dbaj o przyrodę, byś mógł w przyszłości cieszyć się jej pięknem” i ogłoszenia jego wyników. Nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Maja H. – kl. III Gim., Daniel K. kl. VII Ls, Dawid K. kl. VI Ls
  • II miejsce: Rafał S. i Piotr S z kl. III ZSZ
  • III miejsce: Stefan K. i Mateusz M. kl .VI Ls
  • Wyróżniono: KLASY: A, B, C, D, F, H, K, M, N, O, I-III L, I-III Ls , oraz kl IV –VIII i III GIM

Tegoroczny wernisaż przygotowała p.M.Kuzio oraz panie I.Mirecka i G.Gicala.

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy oczywiście do udziału w kolejnych konkursach.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content