2018.10.30 Wycieczka do teatru

Teatr to miejsce magiczne, w którym wszystko może się zdarzyć, i w którym przeżywać można wspaniałe przygody. Przekonali się o tym uczniowie klasy III gimnazjum “K”, którzy końcem października wybrali się do Teatru Lalek i Aktora w Wałbrzychu, na spektakl zatytułowany „Piotruś Pan”- klasykę literatury dziecięcej. Wraz z głównym bohaterem przedstawienia – chłopcem, który postanowił nigdy nie dorastać, spędzili czas w Nibylandii…więcej

… fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię, gdzie czas nie przemija, a życie jest nieustającą przygodą. Poznali uroczą wróżkę Dzwoneczek oraz Wendy, dziewczynkę, którą Piotruś Pan zaprosił do swojej krainy. Wraz z nimi zmierzyli się z licznymi niebezpieczeństwami, a przede wszystkim z bandą piratów, której przewodził podstępny okrutny kapitan Hak.

Przedstawienie stanowiło pochwałę nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczyło, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma przecież lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa. Spektakl bardzo podobał się naszym gimnazjalistom i dlatego postanowili, że do wałbrzyskiego Teatru Lalkii Aktora na pewno jeszcze wrócą!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content