2019.03.01 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2019roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, poświęcony pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia, a ustanowiony dnia 3 lutego 2011roku przez Sejm RP.

W Preambule Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czytamy:

„ W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiegowięcej

… walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

W naszej szkole zaznaczyliśmy nasz szacunek dla Ofiary, jaką złożyli Żołnierze Drugiej Konspiracji poprzez wysłuchanie audycji nadanej przez szkolne radio przez p. A. Gryniewicz. Uczniowie klas VII, VIII, III GIM i Szkoły Branżowej przygotowali plakaty, które wyeksponowano na korytarzu szkolnym. Obejrzeli też prezentację oraz wzięli udział w konkursie historycznym „Żołnierze wyklęci”, które przygotowała i zorganizowała p. A. Dudek.

Najlepsze wyniki w zmaganiach osiągnęli Samuel S. uczeń kl. III GIM  i Szymon W. uczeń kl. II Br.

W holu szkoły, dla upamiętnienia tego ważnego dnia,  p. M Kuzio i p. I.Mirecka przygotowały gazetkę poświęconą bohaterskim żołnierzom AK. To jednak nie koniec obchodów tego święta. Niebawem  odbędzie się koncert patriotyczny zatytułowany„Pamięci bohaterów wyklętych w rytmie hip-hop” z udziałem gościa specjalnego p. Gabriela Michewicza . O szczegółach dotyczących wydarzenia poinformujemy w najbliższym czasie.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content