2019.03.08 Koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Upamiętniliśmy w nim bohaterów, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.Wspominaliśmy m.in. takie postacie jak Witold Pilecki, Danuta  Siedzikówna ps. “Inka”, Hieronim Dekutowski” ps. Zapora”, Stanisław Sojczyński  ps. “Warszyc”, Józef Franczak ps. “Lalek”. Ci żołnierze wyklęci, prawdziwi polscy patrioci-  działali  zbrojnie przeciwko okupantom- agresorom na terenie naszego kraju  w latach  1944-1963. …więcej

Jako niezłomni żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego po wkroczeniu Sowietów nie złożyli broni -tylko podjęli walkę. Walczyli na śmierć i życie z bronią w ręku, walczyli zostawiając cały znany im świat w tyle, za sobą.

Z okazji  święta tychh bohaterów, zaprosiliśmy do naszej szkoły gościa- muzyka i patriotę- GabrielaMichewicza ps. Egon z Głogowa, laureata pierwszej w Polsce top listy muzyki patriotycznej
i tożsamościowej, który w roku 2018 utworem “Dumni z pochodzenia”, wywalczył na niej pierwsze miejsce. Młody artysta tworzy i wykonuje utwory patriotyczne w rytmie hip- hop, a ich przekaz świetnie trafia do młodych ludzi.

Tematyka  bohaterów wyklętych jest młodemu artyście szczególnie bliska, jego liczne utwory zaprezentowały nam sylwetki wielu z nich. To wszystko przeplatane było recytacją wierszy w wykonaniu naszych uczniów oraz występem szkolnego chórku wyśpiewującego pieśni patriotyczne.

Spotkaniem tym chcieliśmy nie tylko upamiętnić naszych bohaterów, ale i wyrazić wdzięczność oraz wielkie uznanie za ich poświęcenie i trud.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content