2019.05.28 Paraolimpiada

I mamy znowu piękny maj ! Miesiąc związany ze sportowymi wyzwaniami i emocjami. Dostarczyła ich również i tegoroczna, VII już Integracyjna Paraolimpiada. Uroczyście otworzyła ją, przy dźwiękach Hymnu olimpijskiego, p. wicedyrektor K. Gołąbek i p.wicedyrektor Mariusz Maluha, życząc wszystkim uczestnikom wydarzenia udanej sportowej rywalizacji i dobrej zabawy!…więcej

Wszyscy zawodnicy zapoczątkowali swoja integrację od przedstawienia się z imienia, co ułatwiło szybkie zapoznanie się i integrację zespołu. Po powitaniu, p. J. Wiraszka, zainicjowała zabawy integracyjne, a następnie p. R. Trzcińska, jak co roku, poprowadziła konkurencje sprawnościowe, w których udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 105 w Świdnicy oraz uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do klas I-III . Sportowe konkurencje stanowiły doskonały i trudny sprawdzian wszystkich umiejętności motorycznych. Wśród nich wymienić należy: biegi slalomem z zadaniami zręcznościowymi, toczenie piłek po slalomie, tor odwagi, pokonywanie przeszkód i sztafetę słodkości.

Uczestników dopingował zespół cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 105 , który występował w przerwach umilając czas poprzez prezentowanie różnych układów tanecznych Zumby. Dynamiczny układ taneczny do piosenki „Czekolada„ porwał do tańca wszystkich obecnych.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze, a pożegnanie przebiegło na słodkim ,wspólnym poczęstunku– uczniowie sami podziękowali sobie nawzajem za mile spędzony czas pełen atrakcji i wyzwań. Organizatorami paraolimpiady były panie: J. Wiraszka i R. Trzcińska z Zespołu Szkół Specjalnych oraz p. Miłka Stec ze Szkoły Podstawowej nr 105 i Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content