2020.01.10 XVIII Przegląd Świdnickich Zespołów Kolędniczych

Święta Narodzenia Pańskiego to czas wzajemnej miłości, życzliwości, zgody, pokoju, czyli wszechobecnego dobra i prawdy. Cały świat jest odbiciem piękna, dobroci, miłości swojego Stwórcy i to właśnie zostało pokazane podczas tegorocznych jasełek zatytułowanych „Tajemnica lasu”, które 10.01.2020 roku, nasi uczniowie zaprezentowali podczas Przeglądu Zespołów Kolędniczych w teatrze świdnickim.więcej

…W leśnej scenerii przygotowanej przez p. Grażynę Gicalę wystąpiły leśne zwierzęta, które choć rozumieją bożą logikę stworzenia, swoje przeznaczenie zgodnez wolą Stwórcy pragną, aby chociaż w ten dzień się „nie zjadać”. W jasełkach nie zabrakło też aniołów, którzy zostali posłani do ludzi z dobrą nowina o Bożym Narodzeniu oraz rodziny, która przejęta tym co dzieje się tej niezwykłej nocy, śpiewała wraz kolędnikami, aniołami i całym stworzeniem bożym pieśni wielbiące Boga.

Przygotowane pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Tekieli i pani Beaty Zegarowskiej przedstawienie otrzymało pierwszą finansową nagrodę wysokości 700 złotych w kategorii szkół za radosne leśne kolędowanie. Wyróżniono też najlepszych, aktorów tegorocznego przeglądu. Indywidualną nagrodę za ciekawą kreację aktorską Orła otrzymał Maciej Dz., uczestnik WTZ.

Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za trud włożony w przygotowania prezentacji i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content