2020.01.30 Dzieci Amazonii-podróż z misjonarzem

Amazonia to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi, obejmujące swym zasięgiem tereny Brazylii, Peru, Boliwii itd. – czyli tych krajów, przez które przepływa Amazonka wraz ze swoimi dopływami. Szacuje się, że na całym świecie istnieje jeszcze 100 odizolowanych od cywilizacji plemion. Ponad połowa z nich zamieszkuje lasy deszczowe na terenie Amazonii….więcej

…Ciekawostki o ich życiu, zwyczajach i kulturze wzbogacone prezentacją multimedialną przedstawili nam uczniowie SPDP i Branżowej Szkoły Ist., podczas apelu, który odbył się 30.01.2020 roku. Uczniowie wcielili się w rówieśników ze wszystkich kontynentów świata. Uczestnicy apelu mogli zobaczyć, jak naprawdę żyją inne dzieci, często daleko od wygód i udogodnień cywilizacji, które nie chodzą do szkoły, ponieważ pomagają rodzicom w pracach gospodarczych i od wczesnego dzieciństwa uczą się polowania, łowienia ryb i poszukiwania w lesie pożywienia.

W zaprezentowane utworach literackich i muzycznych o tematyce misyjnej, młodzież zwróciła uwagę na tysiące wynędzniałych, głodnych i chorych w krajach nie tylko Amazonii, ale i Afryki, Ameryki, Australii i Europy. Podkreślili również fakt, że do nich nie dotarła jeszcze Dobra Nowina- Ewangelia Jezusa.

Apel przygotowały panie katechetki: M.Pindel i J.Tekiela oraz p.G.Michalak.

Skip to content