2020.09.11 100 Rocznica Bitwy Warszawskiej

W dniach 13-15 sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej.  Określana mianem “cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem ...więcej

W tym roku w sierpniu w 100 rocznicę bitwy instytucje kultury połączyły siły by wspólnie upamiętnić  wszystkich, którzy w czasie wojny polsko-bolszewickiej obronili wolność i suwerenność Rzeczypospolitej. Do najważniejszych przedsięwzić należało m.in. otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wielkie widowisko multimedialne na PGE Narodowy, premiera filmu pt. „Wiktoria 1920” oraz narodowe dokumentowanie pamiątek Cudu nad Wisłą.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również upamiętnili to ważne wydarzenie. Podczas lekcji historii w dniach 6-11.09 poznawali najważniejsze fakty dotyczące bitwy warszawskiej i zdobywając niezbędną wiedzę na ten temat. Podsumowaniem lekcji była wystawa pt „ 1920 Bitwa Warszawska – w 100 rocznicę” , którą wraz z p. A.Dudek nauczycielem historii przygotowali uczniowie kl 7-8 szkoły podstawowej i szkoły branżowej w holu szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują też p. I.Mirecka i p. M.Szymański , którzy aktywnie przyczynili się do kształtu wystawy.

Skip to content