2020.12.15 Akcja „ Serce dla Afryki”

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Pracownicy szkoły 🙂

Zbliżające się święta to czas, w którym tak jak nigdy ważna jest pomoc dla osób w potrzebie , dlatego nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej “Serce dla Afryki” zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Szolc-Rogozińskiegowięcej

Akcja ma na celu zachęcenie do niesienia pomocy innym, szczególnie w obecnej sytuacji epidemicznej. Bo warto pomagać!  Od kilu lat Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz dolnośląskie szkoły i placówki edukacyjne wspierają polskie misjonarki i misjonarzy, którzy budują, wyposażają i uczą w szkołach w najuboższych rejonach Czadu, Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki.

Misjonarze zwracają się do nas z prośbą o wsparcie w postaci pomocy dydaktycznych stosowanych w praktycznej nauce zawodu realizowanej w postaci tzw. obróbki ręcznej. Są to np. młotki, imadła, pilniki, klucze płaskie, oczkowe, dłuta, elektronarzędzia, komputery itp.  Zapraszamy wszystkich do przynoszenia do szkoły rzeczy z listy umieszczonej na naszym szkolnym plakacie (zdjęcie umieszczone poniżej). Przyniesione przedmioty odebrane zostaną przez pracowników Fundacji i dostarczone w odpowiednie miejsca.

Skip to content