22.10.2021 XXI Dzień Papieski

Świdnica jedna z najmłodszych diecezji w Polsce jako pierwsza w 2012 r. obrała św. Jana Pawła II za swojego orędownika.

Z okazji obchodów jego wspomnienia w tym roku 22 października reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marii Kuzio udała się na zaproszenie J.E kbp Marka Mendyka do Sali teatralna ŚOK na przygotowany przez Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Prezentek, III Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 1 program artystyczny pt. “Skarby św. Jana Pawła II” . Przygotowany program nie tylko przypomniał sylwetkę patrona miasta, ale i wartości, które chciał przekazać młodym ludziom . Doskonale zobrazowali w etiudach teatralnych trzy najważniejsze zdaniem Ojca Świętego wartości, które uznali za najbardziej potrzebne, a jednocześnie najbardziej kryzysujące we współczesnym świecie : odwagę, wolność i radość

Po serii mini przedstawień zebrani w centrum miasta uczniowie świdnickich szkół wspólnie przemaszerowali ulicami Świdnicy pod pomnik świętego znajdujący się przy katedrze. Tam po złożeniu kwiatów , odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i zaśpiewaniu pieśni „Abba Ojcze” bp Marek Mendyk, podziękował zebranym i udzielił błogosławieństwa.

W ramach obchodów Dnia Patrona Świdnicy w holu szkoły panie M.Kuzio i I.Mirecka przygotowały ekspozycję poświęconą Janowi Pawłowi II.

Podsumowaniem obchodów był słodki poczęstunek w postaci słynnych wadowickich kremówek.

 

Skip to content