2021.10.29 Odkrywamy Świdnicę z przewodnikiem

W ramach projektu „ Odkrywamy Świdnicę” Klasa 4 z wychowawczynią P .Renatą Trzcińską wybrała się na wycieczkę aby obejrzeć najpiękniejsze miejsca Świdnicy .

Pierwszym punktem wycieczki był najpiękniejszy świdnicki zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO- Kościół Pokoju. Uczniowie Dowiedzieli się, że to największa drewniana barokowa świątynia w Europie. Jeden z siedmiu nowych cudów Polski wg National Geographic.

Pani przewodnik opowiedziała wiele interesujących historii związanych z tym miejscem. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem uroku kościoła.

Po zwiedzeniu kościoła wszyscy poszli na plac Św Małgorzaty gdzie oglądali makietę Świdnicy, na której wyszukiwali i nazywali znane obiekty i miejsca ( m.in. naszą szkołę). Później pani przewodnik zabrała całą grupę na świdnicka starówkę , gdzie pokazywała zabytkowe kamiennice związane z legendami świdnickimi . Niektóre z nich ( „ O dzielnym młodzieńcu i bazyliszku „ oraz „O pewnym rajcy”) ciekawie opowiedziała .

Kulminacyjnym punktem wycieczki było wejście na wieżę widokową świdnickiego ratusza . Pogoda dopisała , więc widoki były piękne. Każdy próbował znaleźć szkołę i inne znane miejsca.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki z serii „ Dolny Śląsk dla dzieci” . Dziękujemy pani przewodnik Annie Motyce za niezwykle ciekawe pokazanie naszego miasta i czekamy na kolejne spotkanie.

To była naprawdę ciekawa i pouczająca wyprawa.

 

Skip to content