2021.11.18 Regionalny Turniej Piłki Siatkowej na siedząco w Piławie Górnej

W hali sportowej w Piławie Górnej 18 listopada 2021 odbył Regionalny Turniej Piłki Siatkowej na Siedząco. Piłka siatkowa rozgrywana na siedząco to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową, zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom z niepełno sprawnościami jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse na wygraną.

Naszą szkołę na turnieju, pod opieką p. Agnieszki Turek, reprezentowała sześcioosobowa drużyna uczniów ze szkoły podstawowej:

z klasy VI- Oskar P. ,

z klasy VII : Dominik Ch. , Marcel B. , Patryk D. ,

z klasy VIII: Krystian K. ,

ze SPdP: Jakub R.

Wszystkie mecze, nasza drużyna rozegrała ich siedem, sędziowali niepełnosprawni sportowcy z klubu Start Wrocław:

1.Lucyna Kornobys- multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy, wicemistrzyni paraolimpijska z Rio de Janeiro 2016 i Tokio 2021 w pchnięciu kulą.

2.Damian Nieman- mistrz Polski w pływaniu.

Wszyscy wspaniale się bawili, rozwijali swoje umiejętności, pokonywali swoje słabości, zdobywali nowe doświadczenia i znajomości. Zawodnicy mieli okazję zobaczyć , dotknąć, zawiesić na szyi medal olimpijski. Byli zafascynowani jego wielkością i wagą. Pani Lucyna wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania zawodników, zarówno dotyczących gry w piłkę na siedząco jak i Igrzysk Olimpijskich, szczególnie tych ostatnich w Tokio.

Do szkoły wróciliśmy z pięknym pucharem , brązowymi medalami na szyi oraz bogatymi nagrodami.

Skip to content