2021.12.10 Dzień języków obcych

„ Na świecie istnieje około 6-7 tysięcy języków, najwięcej osób posługuje się językiem chińskim, najczęściej tłumaczoną na inne języki księgą jest Biblia” .

Tych i innych ciekawostek dowiedzieli się uczniowie klas  IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz   I-III Szkoły Branżowej  podczas “Dnia języków obcych”.

Uczniowie na lekcjach języka angielskiego nauczyli się mówić “dzień dobry”, “cześć”, “dziękuję” i “kocham cię” w różnych językach, słuchali dialogów i piosenek w językach świata i przygotowali plakaty. Chętni uczniowie postanowili zabawić się w tłumaczy i wzięli udział w konkursie językowym, który polegał na przetłumaczeniu znanych słów i zwrotów na język obcy.

Wyróżniono 11 uczniów : Jakub C , Bartosz R. i Maciej W. Z KL V , Aleksandra Ś,Z KL VI , Krzysztof W i Iwona M z KL VII , Krystian K z kl. VIII , Patrycja O Zz kl.IBr. oraz Justyna W, Angelika S. i Nikola W z kl III Br. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych przygotowany przez P. Natalię Kozłowską minął szybko i radośnie. Uczniowie zrozumieli że.trzeba dążyć do tego, by pokonać barierę językową, która utrudnia nam komunikowanie się w obcym języku. Taka umiejętność pozwala przecież uczestniczyć w życiu całego świata, nie tylko naszego kraju. Znajomość języków jest w dzisiejszych czasach konieczna do pracy, relaksu i rozrywki.

Skip to content