2022.04.29 Święta Majowe

W maju przypada wiele dni przypominających nam o ważnych wydarzeniach . By utrwalić pamięć o naszej historii i nie tylko uczniowie SP lekko , SPDP i Szkoły Branżowej , przygotowali apel i prezentację , pt: „ Święta majowe”.

Podczas spotkania, przypomnieli zgromadzonym widzom, ważne dla Nas daty, a wśród nich :

1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy

2 maja- Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,

3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja,

8 maja- Dzień Zwycięstwa,,

26 – maja Dzień Matki.

Każde z wyżej wymienionych tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności, niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym.

Program przygotowany został pod kierunkiem p. Aleksandry Dudek, p. Izabeli Mireckiej, p. Anety Bazydło , Magdaleny Borowiec i Magdaleny Pytlak

Na program uroczystości złożyły się pieśni  o tematyce patriotycznej wykonane przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Zegarłowskiej. Uzupełnieniem apelu była gazetka poświęcona majowym świętom umieszczona w holu szkoły i wystawa książek o tematyce patriotycznej w bibliotece szkolnej.

Po zakończeniu apelu zabrała glos dyrektor Beata Fijołek, która w krótkim przemówieniu podziękowała uczniom i opiekunom za przygotowanie uroczystego apelu oraz wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursu geograficznego „ Polska moja ojczyzna” dla uczniów kl.5-8 SP i I Br Nagrody otrzymali:

I miejsce : Krzysztof W. kl. VII Lsp

IImiejsce : Maksymilian S kl. VI L

Piotr W. kl. I Br

III miejsce: Bartosz R. kl. V L

Nagrody dla uczniów ufundowały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Śnieżka

ze Świebodzic .Naszym sponsorom dziękujemy

Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie mogli świadomie obserwować i przeżywać kolejne święta, dowiedzieć się, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów

Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.

Skip to content