2022.05.12 Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

12.05.2022 r. uczniowie KL 7L i II Br. naszej szkoły pod opieką p. Lidii M- W oraz Żanety R-L, mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki , podczas wycieczki do ZOO we Wrocławiu.

Zwiedzali największy polski ogród zoologiczny. Podziwiali różne gatunki zwierząt, ptakówi ryb m.in. w afrykarium- pierwszym oceanarium w Polsce.

Przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc wszyscy z przyjemnością spacerowali i obserwowali zwierzęta. Kolejną atrakcją wycieczki było przejście poznanie wodnego świata Afryki i żyjące tam zwierzęta. Największe wrażenie zrobiły pływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Niesamowitym przeżyciem było także zobaczenie pingwinów oraz ogromnych hipopotamów. Na zakończenie uczniowie dokonali pamiątkowych.. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem.

Do Świdnicy wrócili bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Skip to content