2022.06.02 Wycieczka do Zagórza Śląskiego

Klasa 4L i kl. S pod opieką pań : R. Trzcińskiej i E. Baranowskiej 2.06 wyruszyły spod naszej placówki na wycieczkę do Zagórza Śląskiego. Wędrowali szlakiem turystycznym przez rezerwat przyrody „ Góra Choina” do ruin średniowiecznego zamku Grodno.

Po wyczerpującym marszu wszyscy zapoznali się z fortyfikacjami zamkowymi, a następnie uzupełnili zapasy energetyczne krótkim śniadaniem.

W pełni sił z p. Anną Motyką rozpoczęli zwiedzanie starego zamku pełnego tajemnic i legend. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o księżniczce Małgorzacie , studni szczęścia i o psie , który uratował życie swemu panu.

Interesujące było też Centrum Bioedukacji Multimedialnej , w którym obejrzeli film o przyrodzie rezerwatu Góra Choina. Projekcja filmu była nietypowa , gdyż ekran był umieszczony na suficie i oglądać można było w pozycji leżącej. To był niezwykły relaks dla wszystkich po zdobyciu wieży widokowej na zamku.

Na dziedzińcu dolnym zamku odbyło się ognisko , na którym każdy mógł samodzielnie upiec sobie kiełbaski. Po obfitym posiłku był czas na zakup pamiątek , a następnie odbyła się sesja fotograficzna oraz quiz wiedzy o tajemnicach i legendach zamku Grodno. Każdy aktywnie odpowiadał i dzielił się swoimi spostrzeżeniami i na koniec uczniowie otrzymali nagrody w postaci mapy rowerowej oraz książeczki z legendami Zamku Grodno.

Do szkoły wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń po bardzo udanej wycieczce.

Skip to content