
2025.09.19 Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata 2025
W dniu 19 września uczniowie klas SPL i Szkoły Branżowej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata 2025 organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.
Tegoroczne hasło brzmiało „W naturę z Kulturą”, podkreślające potrzebę świadomego i kulturalnego zachowania się w kontakcie z przyrodą.
Plakat towarzyszący 32. edycji Akcji Sprząta przedstawia Dzika Eleganta z hasłem
„Dzik nie świni w lesie. A Ty?, który przypomina, że śmiecenie to brak kultury.
Sprzątanie rozpoczęło się krótkim apelem, w czasie którego uczestnicy zapoznali się z celem akcji, Kodeksem Poprawnego Zachowania w Naturze przedstawionym w formie gazetki oraz zasadami BHP . Wszyscy uczestnicy otrzymali rękawiczki i worki przekazane przez Urząd Miasta w Świdnicy. Uczniowie sprzątali teren naszej szkoły i jej najbliższej okolicy.
W ramach akcji na lekcjach przyrody i biologii przeprowadzono pogadanki i gry dydaktyczne dotyczące kulturalnego zachowania w naturze i zasad segregacji śmieci.
Podsumowanie działań odbyło się 23 września w czasie apelu, na którym Pani Dyrektor Beata Fijołek wręczyła najbardziej aktywnym uczniom i klasom piękne dyplomy oraz nagrody, które ufundował Urząd Miasta w Świdnicy.
Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli efektem sprzątania było zebranie kilkudziesięciu 120 litrowych worków na śmieci, zostawionych przez ludzi , którzy zapomnieli o dobrych zasadach kultury w naturze.
Brawo dla wszystkich uczestników, otoczenie naszej szkoły jest teraz czyste i bezpieczne dla naturalnego środowiska i dla nas !!!!!!!
























