2013.05.23 Dzień Patrona

Dnia 23.05.2012r obchodziliśmy w naszej szkole 171 rocznicę urodzin Marii Konopnickiej , patronki naszej szkoły podstawowej. Z tej okazji uczennice : Nikol S. i Justyna K. pod kierunkiem nauczycieli : Izabeli Mireckiej i Stanisławy Majki przygotowały audycję pod hasłem „ Maria Konopnicka –pisarka oddana dzieciom”. Przypomniały między innymi fakty dotyczące życia i twórczości Marii Konopnickiej .
więcej

Uczniowie wysłuchali również wierszy Marii Konopnickiej ze zbioru
„ Co słonko widziało „.
Uzupełnieniem audycji była przygotowana w bibliotece szkolnej gazetka okolicznościowa , wystawa książek pt. „Maria Konopnicka dzieciom” i wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły wykonanych pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Gicali pod hasłem „ Zaczarowany świat utworów Marii Konopnickiej”.
Zapraszamy do galerii

Skip to content