2014.03.26 „Zaprzyjaźnić się z matematyką”.VI Regionalna Olimpiada MatematycznaSzkół Specjalnych

Już po raz szósty w naszej szkole odbyła się Regionalna Olimpiada Matematyczna Szkół Specjalnych pod hasłem „Zaprzyjaźnić się z matematyką”.Wzięli w niej udział uczniowie kl. I-III gimnazjum z Wałbrzycha, Strzegomia, Piławy Górnej, Dzierżoniowa i Świdnicy.
więcej

Poezja cyfr jest sztuką trudną.
Przy pomocy rocznika statystycznego i tabliczki mnożenia
można udowodnić wszystko.
B. Butryńczuk

Nasza szkołę reprezentował Kamil Kluska z kl.III i Nicol Szrejder z kl.II .
Celem głównym olimpiady jest zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Pomysłodawczyni
i organizatorka olimpiady pani Grażyna Ziobrowska przygotowała w tej edycji 15 zadań. Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością w liczeniu i wydawaniu pieniędzy, znajomością jednostek miar, ułamków, brył przestrzennych oraz „odnowić” stół – obliczając jego pole powierzchni a następnie wyłożyć go kafelkami. Nie zabrakło sławnego konkursu: „ Jeden z dziesięciu”, który sprawdzał wiedzę ogólną.
Jury w składzie vice dyrektor pani Katarzyna Gołąbek, pani Małgorzata Perz, oraz pani Maria Kuzio wyłoniło zwycięzców:
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Dzierżoniowie,
II miejsce Gimnazjum nr 5 ze Świdnicy,
III miejsce Gimnazjum nr 10 z Wałbrzycha.
Pozostali zawodnicy którzy również wykazali się doskonałą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi- otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii

Skip to content