2014.10.02 Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Corocznie 2 października ,w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w2006 , w tym roku obchodzone po raz ósmy.
więcej

Również w naszej szkole odbyła się tematyczna akcja, której głównym przesłaniem było zwrócenie uwagi młodzieży na zagadnienia dotyczące norm i reguł, które obowiązują w życiu codziennym oraz jak trudno byłoby bez nich żyć.

Ponadto W ramach akcji odbyły się warsztaty, pogadanki i zajęcia plastyczne . Uczniowie obejrzeli filmy , które zwracały uwagę na potrzebę okazywania wzajemnego szacunku, bezpieczeństwa i opieki.

Całości towarzyszyła akcja plakatowa STOP PRZEMOCY na korytarzu szkolnym, której hasła propagowały: przyjaźń, życzliwość i wzajemną akceptację oraz happening – Bezpieczna Szkoła- To Dobra Szkoła.

Organizatorki akcji : Aurelia Boś, Lidia Magier- Wolak oraz pedagog szkolny Beata Babicz wyznaczyły jeden i ten sam cel – integrować uczniów i prezentować im, poprzez aktywne działanie, pozytywne wzorce zachowań oraz przypomnieć podstawowe zwroty grzecznościowe, o których niestety często zapominamy „ przepraszam , dziękuję, nie gniewam się, miłego dnia,”.

Zapraszamy do galerii

Skip to content