2014.11.05 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.
więcej

Bez wątpienia, to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków dlatego tak ważne jest, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data 11 listopada kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami.

Z tej też okazji, 5 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany pod kierunkiem p. Stanisławy Majki , p. Izabeli Mireckiej , p. Mateusza Szymańskiego i p. Aurelii Boś.

W skrócie uczennice kl. III Gim N. Szrejder i J. Głuszczak przedstawiły jak wyglądała nasza droga do wolności, jak wielu ludzi walczyło , nie tylko bronią , ale piórem i pędzlem , byśmy dziś mogli mieszkać w wolnym kraju.

Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych , zaprezentowanych multimedialnie . Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju.

Swoją obecność w tak uroczystym i wzruszającym apelu potwierdzili: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz społeczność uczniowska.

Oprawę muzyczną stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Aureli Boś . Uczniowie zaśpiewali m.in. takie pieśni jak: „Wojenko, wojenko” , „Rozkwitają paki białych róż” , „Rotę” i „Pieśń Legionów Polskich”.

Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.

Zapraszamy do galerii

Skip to content