2014.12.11 WIGILIA SZKOLNA

W czwartek 11.12.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia, która otwarła w powiecie świdnickim okres spotkań w klimacie kolęd, szopki, opłatka i jasełek. Jak co roku zainaugurowały ją Jasełka i wizyta Świętego Mikołaja.
więcej

W gronie publiczności zasiadali zaproszeni goście : Ksiądz Biskup Ignacy Dec , posłanki Teresa Świło i Anna Zelewska, Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Federowicz , wicestarosta Zygmunt Worsa, członek Zarządu Powiatu Alicja Synowska, Dyrektor Wydziału oświaty Stanisław Szelewa ,wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek , Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska , Proboszcz Parafii Św. Józefa Ks. Piotr Śliwka Dyrektor Wydziału Katechetycznego Ks. Marek Korgul oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji Powiatu Świdnickiego , rodzice i uczniowie.
„ Miłość Bożej Dzieciny” , taki tytuł nosiło tegoroczne przedstawienie jasełkowe , które przygotowały panie : Jolanta Tekiela i Beata Zegarłowska. Uroczystość prowadziła p. Aurelia Boś.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali piękny program , w którym przedstawione złe postacie ze znanych baśni pod wpływem nowo narodzonego Jzusa zmieniły swoje zachowanie. W sercach macochy Kopciuszka, złej królowej, która chciała skrzywdzić Śnieżkę, złego wilka i Pinokia zagościły pokój, miłość i dobro. Nie zabrakło też psotnego diabełka, który chciał wyrwać piórka ze skrzydeł aniołkowi.
Występ szkolnych artystów wzbogacony kolędami i pastorałkami zakończony wspólnym śpiewem znanej piosenki „ Jest taki dzień” wzruszył zebranych niemal do łez.
W odpowiedzi na przedstawienie, bp Ignacy Dec złożył życzenia w których podkreślił wyjątkowość narodzin Jezusa z Nazaretu. – „ Bóg wszedł w historię człowieka w sposób przekraczający najśmielsze marzenia i przekonuje wciąż, że potrafi zaskakiwać ogromem miłości. W murach tej szkoły, w kontakcie z niepełnosprawnymi jest nam o wiele bliżej do zrozumienia tej prawdy. Oni bowiem także potrafią nas zawstydzać czułością, bezpośredniością i wrażliwością w okazywaniu miłości. Warto się tego od uczniów i pedagogów tej placówki uczyć” – mówił.
Uroczysty i radosny nastrój tego dnia spotęgowało przybycie tego dnia Świętego Mikołaja , który obdarował wszystkich grzecznych uczniów prezentami ze swojej fabryki nadzorowanej przez Wagony Świdnica SA i Sudzucker Polska SA – Zakład Produkcyjny Cukrownia Świdnica.
Po Jasełkach dzieci udały się do domu , a szanowni goście i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnej uroczystej Wigilii.
W organizację całej uroczystości w pełni zaangażowani byli wszyscy pracownicy szkoły, w przygotowanie włączyli się również rodzice uczniów ZSS.

Zapraszamy do galerii

Skip to content