2015.02.11 Dogoterapia

W dniu 11.02 .2015 , rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu drugi już cykl spotkań z zakresu dogoterapii, która jest formą wspomagającą rehabilitację, psychoterapię oraz edukację. Filarem tego rodzaju terapii kontaktowej jest pies.
więcej

Wyselekcjonowany, sprawdzony i odpowiednio wyszkolony czworonóg razem ze swoim przewodnikiem stanowią zespół terapeutyczny, który znajduje szerokie i co najważniejsze efektywne zastosowanie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Dogoterapia to emocjonalny kontakt, specyficzna więź pomiędzy podopiecznym i psim terapeutą. Więź, która staje się motywatorem działań, daje poczucie bezwarunkowej akceptacji i sympatii.

Główny nacisk w programach zajęć dogoterapeutycznych kładzie się na aktywizację naturalnych możliwości i predyspozycji każdego dziecka, z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika zajęć. W naszej codziennej pracy w przedszkolu chętnie sięgamy po tę formę terapii, ponieważ daje ona naszym podopiecznym wiele radości. Ponadto, podczas zajęć dogoterapeutycznych wyraźnie wzrasta ich aktywność i zaangażowanie, co przynosi wspaniałe efekty w formie znacznych postępów w ich rozwoju psycho-fizycznym.

Naszym psim terapeutą jest Vedi, który już dobrze nas poznał i dobrze wie jak z nami pracować i w jaki sposób sprawić nam radość. Jest bardzo przyjacielski, ale też niezwykle wyrozumiały i cierpliwy. Nie złości się nawet wtedy, kiedy zbyt mocno go przytulamy, lub ciągniemy za ogon czy uszy. Vedi nie zawiódł nas i tym razem. Podczas spotkania z nim wspaniale się bawiliśmy i nie zniechęcały nas nawet trudne zadania. W towarzystwie naszego psiego przyjaciela doskonaliliśmy umiejętność rzutu, klasyfikacji i różnicowania wielkości, motorykę małą, logiczne myślenie. Vedi, bardzo się cieszymy, że z nami jesteś, bo jesteś najlepszy.

Zapraszamy do galerii

Skip to content