2015.03.19 Dogoterapia

Już drugi rok uczniowie naszej szkoły, będący także członkami Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie”, uczestniczą w zajęciach z zakresu dogoterapii.
więcej

Podczas tych spotkań, przy udziale doskonale wytresowanego psa oraz wykwalifikowanego dogoterapeuty, doskonalą swoją koordynację wzrokowo – ruchową, równowagę, motorykę dużą i małą, koncentrację uwagi i spostrzegawczość.
Zajęcia takie służą również obniżeniu napięcia emocjonalnego i kształtowaniu umiejętności społecznych. Należy tutaj dodać, że wszystkie ćwiczenia i zadania, chociaż często trudne, dzięki psu nabierają charakteru zabawy. Stało się tak i tym razem, a to za sprawą suczki Karri, która pomimo tego, że jest malutka i bardzo młoda, doskonale sprawdziła się w pracy z naszymi uczniami. Zarażała ich swoją energią i entuzjazmem, wywoływała na ich twarzach uśmiech.
Dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc, Karri.

Zapraszamy do galerii

Skip to content