2015.03.24 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Codzienne głośne czytanie dzieciom w domach, przedszkolach i szkołach, sprawia, że uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie.
więcej

Odpowiednio wyselekcjonowana lektura posiada także walory wychowawcze. W myśl wspaniałej zasady: Czytanie dziecku to najlepsza i najtańsza inwestycja w jego przyszłość!, nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Oczywiście nasze panie czytają nam codziennie, ale raz w miesiącu przychodzi do naszego przedszkola gość specjalny, który zawsze ma dla nas przygotowaną jakąś ciekawą książkę. Za każdym razem cieszymy się na te spotkania, ponieważ bardzo lubimy słuchać rozmaitych historii, najlepiej takich, w których występuje straszny wilk. Jesteśmy odważni i wcale się go nie boimy, a on i tak zawsze dostaje w końcu zasłużoną nauczkę. Dzisiaj czytała nam przesympatyczna Pani Mirelka Dziakowicz, jedna z nauczycielek w naszej szkole. Wysłuchaliśmy bajki o zajączku Łatku oraz „Czerwonego Kapturka”. Podobało nam się tak bardzo, że grzecznie siedzieliśmy i słuchaliśmy, jak zaczarowani. Razem z nami słuchali tych historii starsi koledzy z klasy IV – VI, których Pani Mirelka przyprowadziła ze sobą.Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu przemiłemu gościowi, za poświęcony nam czas, przyniesione ksiażki i piękne czytanie 🙂

Zapraszamy do galerii

Skip to content