2015.05.22 Paraolimpiada Integracyjna

Po raz trzeci w naszej szkole odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych SP 105 w Świdnicy oraz uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klas IV-VI, gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i dwóch uczniów klas I-III z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
więcej

Spotkanie nasze rozpoczęło się od wspólnej zabawy integracyjnej z chustą Klanzy, która przyniosła uczestnikom wiele radości i pozwoliła choć w niewielkim stopniu wzajemnie im się poznać.

Po oficjalnym otwarciu III Paraolimpiady przez Panią Dyrektor naszej szkoły, uczniowie rozpoczęli zmagania i rywalizację w poszczególnych konkurencjach sportowych. Na początek musieli się zmierzyć z torem odwagi, który wymagał od nich szybkości i dużej koordynacji ruchowej. Utrzymanie leciutkiej piłeczki do tenisa stołowego na łyżce i pokonywanie z nią różnych przeszkód, okazało się trudnym wyzwaniem. Następnie, zawodnicy zmagali się z konkurencją o nazwie „Sadzenie ziemniaków”, „Bieg kucharzy” czy slalomem hokejowym. Zawody przebiegały przy zaciętej rywalizacji, dużym zaangażowaniu i skupieniu.

Paraolimpiadę uświetnił pokaz Judo w wykonaniu młodych zawodników z SP nr 105, pod opieką P. Joanny Ganowskiej.

Po zakończonych zmaganiach sportowych, uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Na koniec wszyscy zawodnicy i kibice wysłuchali wspólnie zwycięskiej piosenki i wspólnie podziękowali sobie za wspaniałą zabawę, zdrową rywalizację sportową, kulturalne kibicowanie i serdeczne przyjęcie gości.

Zawody sportowe prowadziły: P. Renata Trzcińska i P. Joanna Wiraszka. Zapraszamy za rok !!!

Zapraszamy do galerii

Skip to content