2015.06.02 XII Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Już po raz XII, na terenie naszej szkoły, odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Impreza ta ma ogromny zasięg, o czym świadczy chociażby fakt, że uświetnili ją swoją obecnością, m.in. biskupi i księża z diecezji świdnickiej, przedstawiciele władz powiatu, gminy, ościennych gmin i miasta Świdnicy, młodzież z placówek specjalnych w naszym powiecie, jak również z zaprzyjaźnionych szkół masowych z regionu Dolnego Śląska.
więcej

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

Już po raz XII, na terenie naszej szkoły, odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Impreza ta ma ogromny zasięg, o czym świadczy chociażby fakt, że uświetnili ją swoją obecnością, m.in. biskupi i księża z diecezji świdnickiej, przedstawiciele władz powiatu, gminy, ościennych gmin i miasta Świdnicy, młodzież z placówek specjalnych w naszym powiecie, jak również z zaprzyjaźnionych szkół masowych z regionu Dolnego Śląska.

Uroczystości w tym dniu, tradycyjnie rozpoczęły się od mszy św. w pięknej świdnickiej Katedrze, a następnie młodzież przemaszerowała ulicami miasta do naszej szkoły. Na miejscu, gości powitała Pani Dyrektor Beata Soroka i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Ten dzień miał być wyjątkowy i nadzwyczajny, dlatego też zaprosiliśmy do udziału w nim wspaniałych artystów: Chór z III Liceum w Świdnicy, skrzypaczkę ze Szkoły Muzycznej, niewidomą artystkę obdarzoną cudownym głosem, Bartka Górskiego – tancerza Zumby, młodzież z 2 Gimnazjum w Świdnicy – dostarczyli nam oni niezapomnianych przeżyć i wzruszeń.

Podczas tego corocznego spotkania, chodzi przede wszystkim o wspaniałą zabawę, więc zadbaliśmy o to, by nasi kochani goście mogli bawić się przy przebojach, które dla nich śpiewał nasz DJ, brać udział w grach sportowych, pomalować sobie twarz , pozjeżdżać na dmuchanych zamkach, podziwiać wyroby artystyczne uczniów naszej szkoły oraz uczestników.

Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkim smakował bigos przygotowany przez pracowników naszej szkoły.

Ta cudowna zabawa nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia naszych sponsorów, wśród których znaleźli się:

 • Diecezja Świdnicka-J.E Ks. Biskup Ignacy Dec, Ks. Biskup Adam Bałabuch, Ks. Prałat Piotr Śliwka, Ks. Marek Korgul, Ks. Marek Mielczarek
 • Franc Texil SP z o.o. Jerzy Franckiewicz
 • Biały Dom – Joanna i Sławomir Kapturowie
 • Hurtownia Marol Oddział Wrocław
 • Hurtownia Specjał Oddział Wrocław
 • Wagony Świdnica SA
 • Bank Zachodni WBK Oddział w Świdnicy, Oddział w Bielawie
 • Pasol Paco w Świdnicy
 • Śnieżka-Invest Świebodzice
 • Antoni Wojewodzic – cukiernia
 • Eugeniusz Kępa – cukiernia
 • Artur Mróz – cukiernia
 • Piekarnia Ciarkowscy
 • Anna i Jacek Wychowanek –PROFIT BIS piekarnia
 • Cukiernia Romena Roman Trzciński
 • Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
 • Teresa Świło poseł

Zapraszamy do galerii

Skip to content