2015.06.19 Wycieczka harcerzy do Bukowiny Tatrzańskiej

W dniach 19.06-24.06.2015 r. odbyły się warsztaty twórczości artystycznej w ramach projektu “Gotowi na start – grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne”
więcej

W dniach 19.06-24.06.2015 r. odbyły się warsztaty twórczości artystycznej w ramach projektu “Gotowi na start – grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne” organizowanego przez Chorągiew Dolnośląską ZHP . Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły i harcerze z 41 ŚDH “Hubalczycy” wraz z nauczycielami: panią Barbarą Kułagą i drużynową Grażyną Ziobrowską.

W piątek 19.06 zwarci i gotowi wyjechali na 6 dni do schroniska “Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na miejscu okazało się , że w projekcie biorą udział osoby niepełnosprawne z całej Polski. Wszyscy wspaniale i aktywnie spędzili czas: były zajęcia plastyczne z artystami plastykami, warsztaty teatralne, wycieczki w góry, zwiedzanie Zakopanego połączone z grą terenową, wjazd na Gubałówkę, ściana wspinaczkowa, kąpiele w “Termach”, spotkanie z zespołem folklorystycznym i nauka tańców ludowych.

Odbył się też festiwal piosenki o górach, na którym uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce. Spotkali wspaniałych i życzliwych ludzi, nawiązali wiele przyjaźni. Będą długo nucić refren poznanej piosenki “Samba, samba, samba orere takich spotkań nigdy za wiele”.

Projekt zakłada organizację zajęć grupowych w trakcie 6-dniowych warsztatów do grudnia, więc z niecierpliwością czekają na kolejny taki wyjazd.

Zapraszamy do galerii

Skip to content