2015.11.06 WSTAŃ POLSKO MOJA

Narodowe Święto Niepodległości, a więc polskie święto obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku ,to data szczególna.
więcej

Wspominamy wtedy tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności Ojczyzny nie tylko podczas I wojny światowej, lecz również w czasie narodowych powstań i innych zrywów wolnościowych.

Uczniowie naszej szkoły również  w wyjątkowy sposób uczcili tę ważną datę. 6 listopada 2015 roku odbyła się uroczysty apel przygotowany pod kierunkiemp. Stanisławy Majki, p. Izabeli Mireckiej , p. Mateusza Szymańskiego i p. Aurelii Boś . Uczeń kl. I Gim Kacper Masny przedstawił drogę Polaków do wolności i heroiczną walkę naszych przodków, dzięki której Polska nie zginęła . Był to zarówno czyn zbrojny, jak i codzienne, uporczywe przeciwstawianie się zarządzeniom zaborców ,byśmy dziś mogli mieszkać w wolnym kraju. Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych , zaprezentowanych multimedialnie . Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczniów uczucia do własnego kraju.Niezwykle barwną i pełną dynamiki oprawą tegorocznego Święta Niepodległości były występy taneczne. Uczniowie zaprezentowali się w mazurze pod kierunkiem p. Aureli Boś. Widzowie mogli podziwiać nie tylko wspaniałą choreografię tego tańca, ale również przepiękne stroje młodych artystów , które wykonała p. Maria Falender nauczyciel przedmiotów zawodowych o profilu krawiec.Na zakończenie uczniowie kl. III szkoły podstawowej pod kier. p. Anety Bazydło wykonali pieśń „ Legiony”.Swoją obecność w tak uroczystym i wzruszającym apelu potwierdzili: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz społeczność uczniowska.Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.

Zapraszamy do galerii

Skip to content