2015.11.20 Wycieczka klasy I AUZ

Szkoła i nauka to nie tylko siedzenie w ławce, ale także wspaniałe wycieczki. Przekonali się o tym uczniowie klasy I AUZ, którzy wraz z opiekunami wybrali się na wspaniałą wycieczkę.
więcej

Najpierw wzięli udział w imprezie, która odbyła się na świdnickim rynku z okazji Światowego Dnia Praw Dziecka, a następnie udali się do Biblioteki Miejskiej, gdzie czekały na nich zajęcia z cyklu „Baśniolandia”.

Tam spotkała ich wspaniała niespodzianka, bajka wyświetlana z projektora, który kiedyś był niezwykle popularny. Uczniowie mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie, a potem przypatrywać się ruchom i cieniom swoich dłoni na tle podświetlonego ekranu. Tematem spotkania była muzyka, więc tekstem, który został zaprezentowany pierwszoklasistom był wiersz Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim”. Następnie wydobywali oni różne dźwięki przy pomocy gazet, tekturowych tubek i styropianowych bębenków.

Na zakończenie zajęć, każdy uczestnik wykonał własnoręcznie grzechotkę z grochu i plastikowych pojemników, by wreszcie zagrać na niej do wtóru wesołego, skocznego utworu.

To był wspaniale spędzony dzień, podczas którego nie było miejsca na nudę.

Zapraszamy do galerii

Skip to content