2015.12.07 WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „VITBIS” W ZŁOTORYI.

W poniedziałek, 7 grudnia 2015 r., odbyła się wycieczka szkolna do Fabryki bombek „Vitbis”, która mieści się w Złotoryi.
więcej

Na początku, uczniowie wraz z opiekunami, wzięli udział bardzo ciekawych w warsztatach, w trakcie których na jednokolorowych bombkach tworzyli fantazyjne wzory własnego pomysłu. Bardzo im się ta praca podobała, zwłaszcza obsypywanie bombek brokatem. Nasi artyści sami też trochę przypominali bombki, bo świeciły się im nosy, ręce i bluzy.

Potem uczestnicy wyprawy udali się do zakładu i zwiedzali poszczególne działy produkcyjne: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. Przyglądali się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, np. na złote, srebrne, czerwone, miedziane. Kolory zostały następnie utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do wzorcowni.

Z wielkim podziwem młodzi ludzie obserwowali, jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają bombki różnorodnymi, fantastycznymi wzorami oraz ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie ich do sprzedaży.

Później wszyscy udali się na zakupy do przyzakładowego sklepu. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni kupili wielkie kule, a inni wybrali zabawne bałwanki, Mikołaje, dzwonki.

Uczniowie wrócili do Świdnicy bardzo zadowoleni, z własnoręcznie pomalowanymi bombkami. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą im błyszczące w świetle choinkowych lampek bombki.

Zapraszamy do galerii

Skip to content