2015.12.13 Współpraca naszych uczniów z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy

W grudniu 2015 roku nawiązała się współpraca uczniów naszej szkoły z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych, w Świdnicy w ramach Projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”.
więcej

Współpraca ta koordynowana jest przez nauczycieli – p. Annę Gryniewicz oraz p. Jolantę Brońską.

W ramach tych działań uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych założyli szkolne, legalnie działające dwa mini przedsiębiorstwa- „Na pętelkę” oraz „Na Maksa”, w których to wytwarzane i sprzedawane są przez uczniów różne produkty. Młodzież zajmuję się również prowadzeniem wszelkich formalnych spraw związanych z funkcjonowaniem firmy. Uczniowie naszej szkoły zostali zaangażowani w realizację tego projektu, zapoznali się z nim i zostali zatrudnieni w mini przedsiębiorstwach na podstawie umów zlecenia w celu odpłatnego wykonywania pewnych prac.

Celem współpracy jest integracja uczniów obu szkół, włączenie ich w aktywność pozaszkolną, tudzież zawodowo-zarobkową, uwrażliwienie innych na potrzeby osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez promowanie ich zatrudnienia.

Uczniowie obu szkół spotkali się na terenie naszej szkoły, wykonywali określone prace na rzecz powstałych przedsiębiorstw, wspólnie prowadzili sprzedaż ozdób świątecznych na jarmarku bożonarodzeniowym w Świdnicy, a działania te uwieńczyła wspólna wigilia przygotowana przez młodych ekonomistów.

Nowy rok przyniesie nowe wyzwania w tym zakresie, o których będziemy oczywiście na bieżąco informować.

Zapraszamy do galerii

Skip to content