2016.01.18 Wycieczka na wystawę klocków LEGO

W poniedziałek, 18 stycznia, uczniowie SP i SPdP pojechali na Stadion Wrocław, aby podziwiać zorganizowaną tam wystawę budowli z klocków LEGO.
więcej

Eksponaty prezentowane na wystawie przybrały fantastyczne kształty pojazdów, postaci, miejsc, wydarzeń znanych z bajek czy filmów oraz scen historycznych i najsłynniejszych budowli architektonicznych – zarówno zabytkowych, jak i współczesnych. Takie zestawienie pozwoliło naszym uczniom, w formie zabawy i w bardzo interesujący sposób, pogłębić wiedzę z zakresu historii, geografii czy architektury. Na ekspozycji, można było zobaczyć między innymi największą na świecie makietę TITANICA, wybudowaną w skali 1:25. Budowla, która pochłonęła ponad 500 000 klocków – ma 3 metry wysokości i 10 metrów długości.

Starsi chłopcy zachwycali się modelem Boeinga 767, którym mistrzowsko awaryjnie wylądował kpt. Tadeusz Wrona (7,5 tys. klocków), makietą przedstawiającą oblężenie zamku smoka, w której wykorzystano 3500 mini figur rycerzy, mieszczan, żeglarzy, oraz maszyną z klocków lego, która układała kostkę Rubika.

Na wystawie nie zabrakło też mechanizmów aktywizujących dzieci. Makiety wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów zachwycały najmłodszych. Stąd też tyle radości dawało uruchamianie stacji kolejowej z jeżdżącymi pociągami zbudowanymi z klocków lego.

Uzupełnieniem całości była strefa zabaw, gdzie wszyscy uczestnicy przy stolikach, z większymi lub mniejszymi klockami lego, mogli wykazać się inwencją twórczą w budowaniu własnych modeli.

Wszyscy bawili się świetnie i z niecierpliwością czekają na kolejną tak wspaniałą wycieczkę.

Zapraszamy do galerii

Skip to content