2016.04.27 Sensoplastyka 6.04. – 27.04.2016

W tym miesiącu, na zajęciach z zakresu sensoplastyki, nasi uczniowie wykonywali samodzielnie plastelinę. Tajemnicę przepisu stanowiły woda, mąka i olej.
więcej

Do powstającej masy każdy mógł dodać barwnik w swoim ulubionym kolorze, co stanowiło oczywiście dodatkową atrakcję. Aby plastelina mogła uzyskać odpowiednią konsystencję, trzeba było ją dobrze wyrobić – ugniatać i mieszać, co wspaniale usprawniało oraz stymulowało dłonie.
Na tym jednak prowadząca spotkania, Pani Paulina, nie poprzestała. Okazało się, że przygotowała dla uczestników zajęć kolejne niespodzianki. Jedną z nich stanowiły różnego rodzaju naturalne dodatki – ziarna kukurydzy, słonecznika, fasoli czy kurkumy, które każdy mógł dodać do swojego ciasta, wedle uznania. Powstały doprawdy wspaniałe, ciekawe i niepowtarzalne kompozycje, a dłonie naszych pracusiów otrzymały dodatkową porcję masażu.
Na zakończenie, wszystkie wykonane przez uczniów masy zostały połączone w jedną, kolorową ścieżkę sensoryczną, po której można było chodzić i skakać. Wszyscy chętnie skorzystali z tej okazji, co nie tylko pozwoliło na osiągnięcie celów terapeutycznych, ale także dostarczyło wiele radości i pozytywnych wrażeń :).

Zapraszamy do galerii

Skip to content