2016.05.31 „Książki naszych marzeń”

W okresie od stycznia do maja, uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Bohaterowie naszych książek – przygody Mikołajka i Grega”, realizowanym w ramach programu „Książki naszych marzeń”.
więcej

Celem projektu było zapoznanie czytelników z literaturą dla dzieci i młodzieży
Autorem książki o Mikołajku jest Rena Gościnny, a ilustracje stworzył Jean-Jacques Sempe`. Książki z cyklu „Dziennik cwaniaczka” o Gregu napisał Jeff Kinney, który jest też autorem ilustracji.
Projekt składał się z trzech etapów: przybliżenie informacji o autorach i prezentacja cyklu powieści o Mikołajku i Gregu, czytanie fragmentów wybranej części cyklu oraz oglądanie fragmentów filmu o przygodach Mikołajka i Grega. W trzecim etapie, uczniowie wykonali wspólnie komiksy na temat „Mój przyjaciel Mikołajek” i „Dziennik cwaniaczka”. Za realizację projektu odpowiedzialna była p. Lidia Magier, nauczyciel j. polskiego.
Książki o ośmioletnim bohaterze Mikołaju i Gregu fascynują, bawią i rozśmieszają do łez. Dlatego, przy realizowaniu kolejnych zadań, uczniowie świetnie się bawili. Efekty ich pracy można było podziwiać na wystawce w bibliotece szkolnej.
Uczniowie z klas z głębszą niepełnosprawnością intelektualną poznali natomiast wybrane książki dla dzieci, które okazały się być dla nich bardziej przystępne. Do głośnego czytania zaangażowali się wychowawcy klas i p. Grażyna Gicala, pod kierunkiem której dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające ulubione zwierzątko.

Zapraszamy do galerii

Skip to content