2016.10.03 Czytamy Sienkiewicza i dobrze się bawimy

W poprzedni poniedziałek odbyła się w naszej szkole Inauguracja Roku Henryka Sienkiewicza. W związku z tą ważną okazją, pragniemy zachęcić uczniów naszej placówki do sięgania po książki tego pisarza, bo jak mawiał sam Sienkiewicz: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.
więcej

W związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza, w każdy poniedziałek października, będziemy czytać fragmenty jego dzieł. Dziś wszyscy mieli okazję wysłuchać pierwszego z nich – „Bajki” w wykonaniu uczniów kl. III gimnazjum: Dominiki B. , Karoliny P., Roksany L., Pauliny Z. i Oskara O., pod kierunkiem p. Stanisławy Majki i p. Izabeli Mireckiej.
Czytanie niezaprzeczalnie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i horyzonty myślowe, dlatego dzieci i młodzież, a także każdy z nas, powinien czytać. Znalezienie chwili, zmobilizowanie się, by poświecić na lekturę choćby kwadrans czy pół godziny dziennie, jest niezwykle cenne i buduje ogromną więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem . A my, już dziś zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z utworami Henryka Sienkiewicza.

Zapraszamy do galerii

Skip to content