2016.10.03 Zajęcia „Dla ucha malucha”

Od października 2016 roku, w naszym przedszkolu rozpoczęły się cykliczne grupowe zajęcia, zatytułowane „Dla ucha malucha”.
więcej

Ich głównym celem jest rozwijanie funkcji słuchowych, a przede wszystkim percepcji słuchowej, czyli zdolności odbioru dźwięków, rozpoznawania, różnicowania, a także interpretowania ich przez odniesieniedo doświadczeń, jakie zapisane są w korze mózgowej, a więc w pamięci. Jest to niezwykle ważne oddziaływanie na dziecko, gdyż poziom rozwoju percepcji słuchowej w zasadniczy sposób decyduje o postępach w rozwoju mowy oraz możliwościach opanowania umiejętności pisania i czytania.W tym semestrze zajęcia przybiorą formę spotkań ze słuchowiskami słowno-muzycznymi, które zabiorą zarówno przedszkolaki, jak i ich opiekunów, w baśniowy świat dźwięków mowy, otoczenia, muzyki. Prowadzącą zajęcia będzie nasza szkolna pani neurologopeda Aleksandra Kuc – Górka, doskonale znana naszym podopiecznym i bardzo przez nich lubiana.Dzisiejsze spotkanie poświęcone było jesieni i zjawiskom z nią związanych. Dzieci miały też możliwość posłuchania dźwięków gitary, mogły jej dotknąć, zagrać na niej. Sprawiło im to ogromną radość.

Zapraszamy do galerii

Skip to content