2016.10.13 Wycieczka do Krakowa

W czwartek, 13 października, uczniowie naszej szkoły, wraz z p. katechetką Jolantą Tekielą, dołączyli do uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 105, Nr 6 i Nr 315, aby móc uczestniczyć w pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, które jest światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego.
więcej

Nasi pielgrzymi zobaczyli serce Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, tj. kaplicę klasztorną z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. 

Mogli oni wspólnie pomodlić się do Jezusa, a także oddać cześć sekretarce Bożego Miłosierdzia – św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, całując jej relikwie i prosząc o jej wstawiennictwo u Boga. To właśnie poprzez nią Chrystus przekazał Kościołowi i światu orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Następnie uczniowie udali się do nowej części Sanktuarium – bazyliki, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował Jan Paweł II. Tam mieli zaszczyt wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

Dużą atrakcję stanowiła wieża widokowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która  ma wysokość 77 m, liczy 315 schodów i stanowi najwyższy punkt w Krakowie, z którego przy dobrej widoczności można zobaczyć Tatry.

Młodzi pielgrzymi udali się także do Sanktuarium Jana Pawła II, powstającego w ramach centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się !”. Wnętrze kościoła zdobią mozaiki znanego w świecie artysty, które z zachwytem podziwiali. Mogli zobaczyć tam płytę z grobu papieża pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie oraz bezcenną relikwię – naznaczoną krwią sutannę Jana Pawła II. którą papież miał na sobie w czasie zamachu na swoje życie, 13 maja 1981 roku.

Strawy duchowej, jak na jeden raz, było dużo, należało więc pokrzepić jeszcze ciało, wobec czego uczniowie udali się na ciepły posiłek. Potem trzeba było wracać do domu, zabierając ze sobą cudowne przeżycia i wspomnienia.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam ten wspaniały wyjazd.

Zapraszamy do galerii

Skip to content