2016.10.18 Spektakl „Fotograf”

Dzisiaj, w naszej placówce, miało miejsce wspaniałe wydarzenie artystyczne, a to wszystko za sprawą wrocławskiego „Teatru Na Bruku”, który przybył do nas z przedstawieniem zatytułowanym „Fotograf”.
więcej

Spotkanie uczniów naszej szkoły z magicznym światem sztuki teatralnej było możliwe dzięki projektowi „Teatr bez barier”, finansowanemu przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków PFRON.

Widowisko zrobiło na wszystkich odbiorcach ogromne wrażenie, swoją dynamiką, dowcipem, stroną dźwiękową. Aktorzy, ich profesjonalizm i zawrotne tempo wydarzeń składających się na całą opowiadaną przez nich historię, nie pozwalały na ani chwilkę nudy. Chociaż w spektaklu nie padło ani jedno słowo, był doskonale zrozumiały dla każdego widza i rozśmieszał do łez. Dodatkowych emocji dostarczał fakt, iż niektórzy z uczniów także mogli wystąpić w przedstawieniu. Wypadli doskonale! Nic więc dziwnego, że po jego zakończeniu, aula aż zadrżała w posadach od gromkich owacji i okrzyków zachwytu.

Nie był to jednak koniec atrakcji. W dalszej części spotkania, artyści Teatru Na Bruku, przeprowadzili dla uczniów warsztaty teatralne dotyczące tworzenia rekwizytów z odpadów, np. butelek i pojemników plastikowych, nakrętek, niepotrzebnych tkanin. Na oczach publiczności powstały z nich postacie, które potem zostały wykorzystane przy inscenizacji wiersza Jana Brzechwy, zatytułowanego „Czesz się Jerzy jak należy”. Szczotka i grzebień narobiły wtedy prawdziwego zamieszania, nie tylko na scenie, ale i na widowni. Publiczność była oczywiście zachwycona!

Serdecznie dziękujemy aktorom Teatru Na Bruku za cudowne przeżycia artystyczne, nowe doświadczenia i zabawę.

Zapraszamy do galerii

Skip to content