2016.11.14 Wizyta świdnickiej w Bibliotece Miejskiej

Zajęcia z cyklu „Baśniolandia”, które odbywają się w świdnickiej Bibliotece Miejskiej, to dla nas zawsze duża atrakcjai przyjemność. Nigdy nie wiemy wcześniej, jaki będzie ich temat i mamy potem wspaniałą niespodziankę. Tym razem, prowadząca zajęcia, Pani Marta, zabrała nas na spotkanie z Wiedźmą Jesieniuszką.
więcej

Przeczytała nam o niej piękne opowiadanie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że rodzaj jesiennej pogody i barwy jesiennych liści, zależą właśnie od jej humoru. Kiedy Wiedźma jest smutna, to jest pochmurno i pada deszcz, a gdy jest szczęśliwa, to maluje świat przyrody kolorowymi, radosnymi kolorami.

Po zakończonej lekturze, zamieniliśmy się w najprawdziwszych czarodziejów! Abra, kadabra, czary – mary iii…za pomocą żółtych oraz czerwonych kawałków bibuły, zabarwiliśmy wodę w misce na pomarańczowo. Wystarczyło zamieszać magicznym pędzelkiem. Bardzo się przykładaliśmy do tego zadania.

Potem przyszedł czas na element plastyczny naszego spotkania. Dzięki różnobarwnej plastelinie, powstały piękne jesienne drzewa. Na zakończenie zajęć, pobawiliśmy się jeszcze chustą Klanzy – poruszaliśmy nią tak, aby kasztany wpadły do otworu znajdującego się na jej środku. Emocji i śmiechu było co nie miara! Kiedy już myśleliśmy, że pora wracać do przedszkola, okazało się, że nasze panie mają dla nas jeszcze jedną niespodziankę – mogliśmy się pobawić na małym placu zabaw, znajdującym się w gmachu Biblioteki Miejskiej! Oczywiście, nie trzeba nam było tego dwa razy powtarzać! Błyskawicznie rzuciliśmy się w wir wesołej zabawy! Było superoskooo!

Zapraszamy do galerii

Skip to content