2016.11.25 Dogoterapia

Ziva i Kari, to dwie urocze suczki, które co miesiąc przybywają do naszej szkoły na zajęcia dogoterapeutyczne. Mają one w sobie wiele radości, otwartości i gotowości do wesołej zabawy.
więcej

To dobre przyjaciółki naszych uczniów, a zarazem wyśmienici terapeuci. Praca z nimi nigdy nie jest ani nudna, ani trudna – to sama przyjemność. Ich entuzjazm, energia i ogromna cierpliwość zachęcają dzieci uczestniczące w spotkaniach do podejmowania aktywności i pokonywania trudności. Przyjazna obecność piesków łagodzi też dziecięce stresy i napięcia.

Nie inaczej było i tym razem – pod czujnym okiem czworonożnych terapeutek, nasi uczniowie doskonalili motorykę małą, spostrzegawczość, umiejętność klasyfikowania, koordynację wzrokowo-ruchową. Najlepszą nagrodę zaś, stanowiły dla nich radosne machnięcia ogonem i kudłate przytulaski.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas i ciężką pracę, obie suczki zostały wyczesane, bardzo starannie i delikatnie. Były zachwycone!

Zapraszamy do galerii

Skip to content