2017.02.03 Współpraca uczniów naszej szkoły z uczniami ZSE w Świdnicy

W grudniu 2015 roku, nawiązała się wspaniała współpraca uczniów naszej szkoły z uczniami Zespołu Szkół ekonomicznych w Świdnicy.

więcej

Działania te zostały podjęte w ramach Projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczościw Warszawie, pod hasłem „Młodzieżowe Mini przędsiebiorstwo”. Współpraca ta jest koordynowana przez nauczycieli, p. Jolantę Brońską oraz Annę Gryniewicz.Realizując to ważne przedsięwzięcie, uczniowie ZSE założyli, w tym roku szkolnym, legalnie działające przedsiębiorstwo pod nazwą „W 10, czyli strzał w dychę”, w którym to wytwarzane i sprzedawane przez młodych ludzi są różnorodne produkty.Co bardzo istotne, młodzież zajmuje się także prowadzeniem wszelkich spraw formalnych związanychz funkcjonowaniem firmy.Uczniowie naszej szkoły, ku swemu ogromnemu zadowoleniu, również zostali zaangażowaniw realizację tego projektu, zapoznali się z nim i zostali zatrudnieni w mini przedsiębiorstwach na podstawie umów zlecenia, w celu odpłatnego wykonywania pewnych prac.Dodatkowym celem współpracy jest integracja uczniów obu szkół, włączenie ich w aktywność pozaszkolną, tudzież zawodowo-zarobkową, jak też uwrażliwienie innych na potrzeby osób niepełnosprawnych intelektualnie, poprzez promowanie ich zatrudnienia.Życzymy uczniom obu szkół owocnej współpracy i powodzenia w podejmowanych działaniach!
Zapraszamy do galerii
Skip to content