2017.02.09 „Białe szaleństwo” – apel Małej Samorządności

Wielkimi krokami zbliżają się ferie, okres odpoczynku i zabawy. By czas ten był przyjemny i nie obfitował w wypadki, w dniu 09.02.2017 roku, uczniowie Małej Samorządności uczestniczyli w apelu „Białe szaleństwo”, w czasie którego poznawali i utrwalali wiadomości na temat zdrowego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych.
więcej

W biały klimat wprowadziła uczniów wspólna recytacja i ilustracja ruchowa do wiersza „Bałwanek”. Następnie dzieci wybierały odpowiednie elementy garderoby na zimowe spacery i zabawy. Na podstawie kolorowych ilustracji i własnych doświadczeń uczniowie rozpoznawali też zabawy i sporty zimowe, dobierali odpowiedni sprzęt do ich uprawiania oraz poznawali podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas podejmowania sportowej aktywności.

Wiele emocji wśród uczestników wydarzenia wzbudziły konkursy sprawnościowe, w których każdy mógł się wykazać znajomością prawidłowego korzystania ze sprzętów i bezpiecznej zabawy na śniegu. Na zakończenie spotkania, uczniowie utrwalali zdobyte wiadomości segregując obrazki z bezpiecznymi i niebezpiecznymi zachowaniami w czasie “białego szaleństwa”.

Po apelu dzieci wykonały w klasach plakaty przedstawiające bezpieczne zabawy na śniegu w czasie ferii.

Organizatorkami imprezy były panie: Barbara Kułaga, Ewa Hruszowiec i Mirela Dziakowicz.

Zapraszamy do galerii

Skip to content