2017-03-13-17 Zielona Szkoła

W dniach  od 13 do 17 marca 2017r. kl. IV L ,  pod opieka wychowawczyni  p. Renaty Trzcińskiej  , wyjechała  na „ Zielona Szkołę „ do  Domu Wczasów Dziecięcych „ Green Rest” w Polanicy Zdroju.
więcej

 

Polanica-Zdrój  jest najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej położonym

w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej na pograniczu Gór Stołowych i Bystrzyckich.

Ta  malownicza  miejscowość jest otoczona lasami,  z rozległym Parkiem Zdrojowym

i licznymi trasami spacerowymi , jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów. To wymarzone miejsce do wycieczek pieszych i rowerowych. Atrakcyjna o każdej porze roku.

Dzieci wzajemnie się integrowały realizując zajęcia wynikające z podstawy programowej i programu zielonej szkoły. Zrealizowano planowane wycieczki po terenie

i okolicy, turnieje sportowe, warsztaty i zajęcia artystyczne, dyskoteki , karaoke i zabawy w wodzie na basenie .

W ciągu 5 dni  pobytu uczniowie odkryli  walory i atrakcje czekające  na odwiedzających. Przeszli szlakiem niedźwiedzia , poznali oznakowanie szlaku serduszkowego  w Parku Józefa oraz szlak dla rodziców i dzieci . Krocząc ścieżką ekologiczną  szukali oznak zbliżającej się wiosny . Spacerowi po uzdrowisku towarzyszyły przejścia Aleją Gwiazd Koszykówki ,przejazd Kolejką Polanicka , wysłuchanie historii uzdrowiska , kosztowanie wód mineralnych  , seans w Grocie Solno-Jodowej , wizyta na poczcie i zakup pamiątek.

w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia !

Zapraszamy do galerii

Skip to content