2017.03.13-17 Zielona Szkoła

W dniach od 13 do 17 marca 2017r. kl. IV L , pod opieka wychowawczyni p. Renaty Trzcińskiej, wyjechała na „Zielona Szkołę„ do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest” w Polanicy Zdroju.więcej

Polanica-Zdrój jest najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej położonym w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej na pograniczu Gór Stołowych i Bystrzyckich.

Ta malownicza miejscowość jest otoczona lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym

i licznymi trasami spacerowymi , jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów. To wymarzone miejsce do wycieczek pieszych i rowerowych. Atrakcyjna

o każdej porze roku.

Dzieci wzajemnie się integrowały realizując zajęcia wynikające z podstawy programowej i programu zielonej szkoły. Zrealizowano planowane wycieczki po terenie i okolicy, turnieje sportowe, warsztaty i zajęcia artystyczne, dyskoteki , karaoke i zabawy w wodzie na basenie .

W ciągu 5 dni pobytu uczniowie odkryli walory i atrakcje czekające na odwiedzających. Przeszli szlakiem niedźwiedzia , poznali oznakowanie szlaku serduszkowego w Parku Józefa oraz szlak dla rodziców i dzieci Krocząc ścieżką ekologiczną szukali oznak zbliżającej się wiosny . Spacerowi po uzdrowisku towarzyszyły przejścia Aleją Gwiazd Koszykówki ,przejazd Kolejką Polanicka, wysłuchanie historii uzdrowiska , kosztowanie wód mineralnych, seans w Grocie Solno-Jodowej, wizyta na poczcie i zakup pamiątek. w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia !

Zapraszamy do galerii

Skip to content