2017.03.31 Wielkanocne zakupy w Kauflandzie

W dniu 31.03.2017r. uczniowie szkoły podstawowej : Natalia J. K, Klaudia B.,
Cyntia R., Kinga W., Kamil W., Dawid K. i Beata N., pod opieką p. Joli Tekieli i p. Marii Kuzio odwiedzili market Kaufland w Świdnicy.więcej

W tę niecodzienną przygodę w markecie włączyli sie również rodzice.Wszyscy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem sklepu i pracą personelu na poszczególnych działach sklepu. Ciekawy dla nas był dział z warzywami i owocami. Tam odgadywaliśmy nazwy owoców i warzyw oraz mogliśmy je zwarzyć. Większość z nich nie sprawiła nam problemu, ale były też i takie jak bataty, imbir czy różne rodzaje orzechów, które już nie było łatwo odgadnąć.

Mogliśmy przyjrzeć się także procesowi wypieku pieczywa w piecu o temperaturze ponad 300 stopni by później skonsumować jeszcze ciepłe bułeczki.

Z zainteresowaniem i zadziwieniem słuchaliśmy o czynnościach pieca, który sam się myje. Udaliśmy się także do magazynu, w którym były ogromne ilości jeszcze nierozpakowanego towaru, bo akurat trafiliśmy na dostawę. Pani, która nas oprowadzała zwróciła uwagę na maszynę do gniecenia pustych kartonów. Każdy mógł spróbować jak działa wrzucając karton i przesuwając dźwignię.

Na koniec zostaliśmy nagrodzeni za prace konkursowe pt.: „Wielkanocne zakupy w Kauflandzie” a Szkoła otrzymała od sklepu wsparcie na zapewnienie niespodzianek dla uczniów.

Zrobiliśmy sobie też pamiątkowe zdjęcie aby uwiecznić wspólną przygodę.

Zapraszamy do galerii

Skip to content