2017.04.27 „Czcijmy razem majowe święta”

W maju przypada wiele dat przypominających nam o ważnych wydarzeniach . By utrwalić pamięć o naszej historii i nie tylko uczniowie klas IV-VI SP, Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, przygotowali prezentację , pt: „Czcijmy razem majowe święta”. więcej

Podczas spotkania, przypomnieli zgromadzonym widzom, ważne dla Nas daty, a wśród nich :

1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy

2 maja- Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,

3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja,

8 maja- Dzień Zwycięstwa,,

23 maja – Dzień Patrona- Marii Konopnickiej,

26 – maja Dzień Matki.

31 maja Dzień Bociana Białego

Krótko, ale treściwie, przedstawione zostały bardzo istotne dla nas wydarzenia .

Każde z wyżej wymienionych tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności, niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym.

Program przygotowany został pod kierunkiem p. Stanisławy Majki, p. Izabeli Mireckiej, p. Mateusza Szymańskiego oraz p. Aureli Boś. Uroczystość wzbogacił występ uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i ZSZ, którzy zatańczyli mazura i poloneza pod kierunkiem p. Aureli Boś.

Swoja obecnością zaszczycili nas goście z Niemiec i z Morawy.

Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie mogli świadomie obserwować i przeżywać kolejne święta, dowiedzieć się, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Zapraszamy do galerii

Skip to content