2017.05.24 Wycieczka do Teatru Miejskiego w Świdnicy

Teatr to jedno z naszych ulubionych miejsc, zawsze chętnie do niego chodzimy i często dopytujemy nasze panie, kiedy znowu wybierzemy się na jakieś przedstawienie. Nic zatem dziwnego, że wykrzyknęliśmy głośno…więcej

„Huurrraaaa”, kiedy dowiedzieliśmy się, że w teatrze odbędzie się spektakl dla dzieci, i że mamy na niego kupione bilety. Tym razem była to bajka zatytułowana „Karolcia”, a wystawiana przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Opowiadała ona o dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. Karolcia i jej przyjaciel Piotrek wzięli udział w ratowaniu placu zabaw przed zamknięciem i przeżywali dzięki temu wiele ciekawych przygód, czasem śmiesznych, czasem trochę niebezpiecznych.

W trakcie przedstawienia szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pomocy osobom starszym i zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Koralik pozwolił odkryć Karolci ważną prawdę, że dużo radości i prawdziwego szczęścia sprawiło jej spełnienie marzeń otaczających ją ludzi. W całej tej historii nie zabrakło też złej czarownicy, która miała na imię Filomena. Chciała ona odebrać Karolci koralik i zyskać wielką moc. Na szczęście jej się nie udało i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Zapraszamy do galerii

Skip to content